MICHAEL W. SMITH - IT'S A WONDERFUL CHRISTMAS, 2007

 1. Christmas Angels
 2. It's A Wonderful Christmas
 3. The Promise
 4. Song For The King
 5. Christmas Day (with Mandisa)
 6. A Highland Carol
 7. Sing Noel, Sing Hallelujah
 8. Son of God
 9. What Child Is This
 10. Audrey's Gift
 11. All Year Long
 • Již 3. vánoční album
 • Vyšlo 16. října 2007


„Kdyby měly Vánoce svůj soundtrack, bude to právě toto album.“ Takto označil již třetí Michaelovo vánoční CD magazín Billboard.

Nehledě na doporučení jiných musím přiznat, že každé vánoční album zpoza oceánu ve mně vzbuzuje a priori cosi nepřijatelného. Chcete-li, tak amerického. I když v některých oblastech se už i u nás stavíme k Vánocům mnohem kýčovitěji a komerčněji než za oceánem.

Když jsem se o tomto Michaelově záměru dozvěděl, příliš mě to nenadchlo a čekal jsem, jak se s onou vánoční tématikou popere a kolik sladkého amerického sentimentu nechá do svého díla vstoupit. Když si prohlížíte obal, první dojem dává za pravdu mým obavám, ale už ten druhý přichází s nadějí. Většina materiálu je točena v Evropě, konkrétně v Londýně.

Přes zvonečky v první skladbě, i když i ty jsou vsazeny velmi citlivě, musím uznat, že se obava nenaplnila. Třetí vánoční album není kýčovitou demonstrací sladkých Vánoc, ale filmově znějící podmalbou vánočního prožívání. Škoda, že jen necelých čtyřicet minut. Již záhlaví CD slibuje velký symfonický orchestr a čtyři sbory. Do toho nezaměnitelný Michaelův klavír a sem tam i hlas. Nic umělého, nic syntetického. Kéž by i naše prožívání Vánoc bylo stejně opravdové, nohama na zemi a hlavou v nebi. Kéž bychom propojili naše reálné starosti a problémy s radostí, že nejsme sami, že se Kristus stal člověkem, aby žil náš život.

A proč přišlo vánoční album právě letos? Tak si to spočítejte. První v roce 1989, pak 1998 a nyní 2007. Každých devět let. Tak třeba zase v roce 2016 :-)

Recenzi napsal: lmjkNahoru

© Copyright 2005 - 2011 www.michaelwsmith.wz.cz
autor webu: Pavel Medek e-mail redakce: info@michaelwsmith.wz.cz